QSFP28

QSFP28 DR1 100G Single Channel Single Rate
Available
100G-DR erbjuder nästa generationens lösning för 100G point-to-point. 100G-DR tar nytta av det seriella ekosystemet som håller på att utvecklas för 400G-DR4 lösningar. 1310nm upp till 500m
QSFP28 Singlemode CLR4+ 100Gbps LC 10km
Available
QSFP28 för 100Gbps upp till 10km med LC-duplex som använder våglängderna 1271-1330. 4st våglängder med inbyggd mux i transceivern för att kunna köra 100G på vanligt duplex singlemode fiber.
QSFP-DD 400G Active Optical Cable (AOC) 10m
Available
QSFP-DD Active Optical Cable för direktkoppling QSFP-DD till QSFP-DD. Ett mycket stabilt och kostnadseffektivt sätt att få en koppling på 400Gbps. Första kvartalet 2018 lanserar Direktronik en 400Gbps QSFP-DD switch för datacenter.

Foranet använder cookies för att utforma din upplevelse på vår webbplats på bästa sätt. Fortsätter du använda våra tjänster förutsätter vi att du godkänner användningen av cookies, i enlighet med våra villkor. Du kan läsa mer om våra cookies och hur vi hanterar personuppgifter i våra villkor.