SFP 1G

Active filters

Available
CWDM som i Coarse Wave Division Multiplexing. I en optisk fiber döljer dig cirka 40THz (40000 GHz) optisk bandbredd i det lågdämpande" spektrat. En 10G Ethernet-port nyttjar alltså bara en bråkdel av det lediga utrymmet."
SFP Singlemode BiDi WDM LC 3km 1.25Gbps DDMI
Available
BiDi som i bidirektionell/dubbelriktad och WDM som i Wave Division Multiplexing. I en optisk fiber döljer sig cirka 40THz (40000 GHz) optisk bandbredd i det lågdämpande" spektrat. En 10G Ethernet-port nyttjar alltså bara en bråkdel av det lediga utrymmet. Denna skattkista av bandbredd kan alltså användas för att mångdubbla framkomligheten i en och samma...
Available
En extremt kraftfull laser för vilken det ännu inte finns någon internationell standard och bara ett fåtal tillverkare tillhandahåller moduler för detta avstånd.
SFP BiDi WDM LC Multimode 550m 1.25Gbps
Available
En SFP för Bidi på multimode. Perfekt för dig som har fiberbrist i gammalt multimode-nät och vill använda det på bästa sätt. Med SFP bidi på multimode når du upp till 550 meter på simplex-fiber.
Available
CWDM som i Coarse Wave Division Multiplexing. I en optisk fiber döljer sig cirka 40THz (40000 GHz) optisk bandbredd i det lågdämpande" spektrat. En 10G Ethernet-port nyttjar alltså bara en bråkdel av det lediga utrymmet"
Available
DWDM som i Dense Wave Division Multiplexing. I en optisk fiber döljer dig cirka 40THz (40000 GHz) optisk bandbredd i det lågdämpande" spektrat. En 10G Ethernet-port nyttjar alltså bara en bråkdel av det lediga utrymmet. Denna skattkista av bandbredd kan alltså användas för att mångdubbla framkomligheten i en och samma fiberkabel."
Available
DWDM som i Dense Wave Division Multiplexing. I en optisk fiber döljer dig cirka 40THz (40000 GHz) optisk bandbredd i det lågdämpande" spektrat. En 10G Ethernet-port nyttjar alltså bara en bråkdel av det lediga utrymmet. Denna skattkista av bandbredd kan alltså användas för att mångdubbla framkomligheten i en och samma fiberkabel."
SFP BiDi WDM Singlemode 120km (EZX) 1.25Gbps
Available
En 10G Ethernet-port nyttjar bara en bråkdel av det lediga utrymmet i en optisk fiber. Denna skattkista av bandbredd kan alltså användas för att mångdubbla framkomligheten i en och samma fiberkabel.

We at Foranet use cookies to improve your website experience and to gain insights about our website's users to make it even better. If you continue to use our website, you accept the use of cookies in accordance with our terms and conditions – read more about cookies and your integrity here.