MPO Fiberkablage

MPO till MPO Multimode 12-fiber OM3 Turkos Korsad typ B
Available
MPO-kablage är en praktisk optisk lösning när behovet av allt större bandbredd har ökat i datacentren. Ett effektivt sätt att tillhandahålla 40 Gb och 100 Gb med hög prestanda. En kabel innehåller 12 fiber eller 6 st duplex kanaler i varje kontaktdon, vilket sparar en hel del pengar och utrymme i datacentren.
MPO till MPO Multimode 12-fiber OM3 Turkos Rak typ A
Available
MPO-kablage är en praktisk optisk lösning när behovet av allt större bandbredd har ökat i datacentren. Ett effektivt sätt att tillhandahålla 40 Gb och 100 Gb med hög prestanda. En kabel innehåller 12 fiber eller 6 st duplex kanaler i varje kontaktdon, vilket sparar en hel del pengar och utrymme i datacentren.
MPO till MPO Multimode 12-fiber OM4 Lila Korsad typ B
Available
MPO-kablage är en praktisk optisk lösning när behovet av allt större bandbredd har ökat i datacentren. Ett effektivt sätt att tillhandahålla 40 Gb och 100 Gb med hög prestanda. En kabel innehåller 12 fiber eller 6 st duplex kanaler i varje kontaktdon, vilket sparar en hel del pengar och utrymme i datacentren.
MPO till MPO Multimode 12-fiber OM4 Lila Rak typ A
Available
MPO-kablage är en praktisk optisk lösning när behovet av allt större bandbredd har ökat i datacentren. Ett effektivt sätt att tillhandahålla 40 Gb och 100 Gb med hög prestanda. En kabel innehåller 12 fiber eller 6 st duplex kanaler i varje kontaktdon, vilket sparar en hel del pengar och utrymme i datacentren.
MPO till MPO Singlemode 12-fiber Korsad typ B
Available
MPO-kablage är en praktisk optisk lösning när behovet av allt större bandbredd har ökat i datacentren. Ett effektivt sätt att tillhandahålla 40 Gb och 100 Gb med hög prestanda. En kabel innehåller 12 fiber eller 6 st duplex kanaler i varje kontaktdon, vilket sparar en hel del pengar och utrymme i datacentren.
MPO till MPO Singlemode 12-fiber Rak typ A
Available
MPO Fiberkablage

MPO till MPO Singlemode 12-fiber Rak typ A

m-17-0701
MPO-kablage är en praktisk optisk lösning när behovet av allt större bandbredd har ökat i datacentren. Ett effektivt sätt att tillhandahålla 40 Gb och 100 Gb med hög prestanda. En kabel innehåller 12 fiber eller 6 st duplex kanaler i varje kontaktdon, vilket sparar en hel del pengar och utrymme i datacentren.
MPO till MPO Singlemode 8-fiber APC slipning, Korsad typ B
Available
MPO-kablage är en praktisk optisk lösning när behovet av allt större bandbredd har ökat i datacentren. Ett effektivt sätt att tillhandahålla 40 Gb och 100 Gb med hög prestanda. En kabel innehåller 8 fiber eller 4 st duplex kanaler i varje kontaktdon, vilket sparar en hel del pengar och utrymme i datacentren. Denna kabel har APC slipning som är vanlig på...
MPO/APC hona-4xLC/UPC duplex, LSZH
Available
MPO Fiberkablage

MPO/APC hona-4xLC/UPC duplex, LSZH

m-17-1220
MPO-kablage är en praktisk optisk lösning när behovet av allt större bandbredd har ökat i datacentren. Ett effektivt sätt att tillhandahålla 40 Gb och 100 Gb med hög prestanda. En kabel innehåller 8 fiber eller 4 st duplex kanaler i varje kontaktdon, vilket sparar en hel del pengar och utrymme i datacentren. Denna kabel har APC slipning som är vanlig på...
500m Singlemode 9/125 Simplex Yd 2.0mm
Available
Fiberkabel metervara

500m Singlemode 9/125 Simplex Yd 2.0mm

m-90-2254
Singlemode fiber har en liten central kärna som gör att endast en ljusmode i taget kan rymmas i kärnan. På grund av detta minskas antalet ljusreflektioner som skapas av ljuset genom kärnan, vilket sänker dämpningen och skapar möjligheten för signalen att färdas längre. Vanligaste standarden på singlemode fiber är 9/125

Foranet använder cookies för att utforma din upplevelse på vår webbplats på bästa sätt. Fortsätter du använda våra tjänster förutsätter vi att du godkänner användningen av cookies, i enlighet med våra villkor. Du kan läsa mer om våra cookies och hur vi hanterar personuppgifter i våra villkor.